Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dzisiaj, 4 września 2023 roku, na sali gimnastycznej odbyła się wyjątkowa uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Pan Dyrektor Paweł Potent, otwierając ceremonię, przywitał nas wszystkich serdecznie i podziękował za obecność. Następnie przekazał słowa życzeń od Burmistrza Gminy Kozienice, Pana Piotra Kozłowskiego. List od Pana Burmistrza był pełen ciepłych życzeń i wsparcia dla naszej placówki. Podkreślił on, jak ważna jest rola edukacji w rozwoju społeczności i życzył nam owocnego roku szkolnego, pełnego sukcesów.

Kolejnym ważnym momentem było odczytanie listu od Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Pani Aurelii Michałowskiej. Pani Kurator podziękowała całemu zespołowi nauczycielskiemu za ich poświęcenie i wysiłek w kształtowaniu młodych umysłów. Wyraziła swoją nadzieję na kontynuację wysokich standardów edukacyjnych i rozwoju naszej placówki.

Nie możemy zapomnieć również o ważnym momencie refleksji. Uroczystość została przerwana na chwilę ciszy, aby uczcić pamięć wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się dokładnie 83 lata temu. To była chwila, kiedy wszyscy zebrani mogli skupić się na tragicznych wydarzeniach przeszłości i naszym wspólnym zobowiązaniu do budowania pokoju i wzajemnego zrozumienia.

Ta uroczystość stanowiła moment jedności i nadziei. Wszyscy zebrani w sali, uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście, razem patrzyliśmy w przyszłość z determinacją i optymizmem.

Witamy więc nowy rok szkolny! To czas pełen nowych wyzwań i możliwości. Razem jesteśmy w stanie osiągnąć wiele, i z pewnością tak właśnie się stanie.

Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego!