BohaterON

W minionym tygodniu uczniowie klasy Ib w ramach zajęć z edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klas IV-VII w ramach lekcji historii uczestniczyli w działaniach edukacyjnych „BohaterON w Twojej Szkole” będących częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej pod hasłem „BohaterON – włącz historię!”. Kampania ta miała na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Najmłodsi uczniowie wysłuchali opowiadania autorstwa Elizy Piotrowskiej pt. „Jak zostałem bohaterem”, uczestniczyli w dyskusji dot. bohaterów czasów Powstania Warszawskiego i bohaterów współczesnych oraz stworzyli plakat tematycznie nawiązujący do w/w akcji. Uczniowie nieco starsi pracowali w oparciu o opowiadanie Magdaleny Górskiej pt. „Iskra nadziei” oraz tekst Renaty Piątkowskiej „Uparte serce tego miasta – warszawiacy i ich miasto oczami reporterów”, na które składają się – wywołane dźwiękiem syren i klaksonów upamiętniających 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – wspomnienia uczestników tego wydarzenia i ich najbliższych oraz „Co za historia Powstanie Warszawskie”. Dodatkowo przygotowali oni prace plastyczne tematycznie związane z omawianymi materiałami. Za przeprowadzenie zajęć oraz koordynację akcji w naszej szkole odpowiedzialne były Panie: Małgorzata Cichowska i Dominika Markiewicz.