#bezpieczneferiepsp2kozienice
2.02.2023r w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z policją. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i zadawali pytania prowadzącemu spotkanie.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Ferie zimowe to czas na zabawę, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, odpoczynek wyczekiwany zarówno przez dorosłych, ale przede wszystkim przez dzieci.
Abyśmy wszyscy mogli się cieszyć z udanego i bezpiecznego wypoczynku należy przypomnieć i pamiętać o kilku zasadach:
1.Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
2.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach,   skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
3.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
4.Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
5.Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
6.W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
7.W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
8.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
9.Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
10.Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
11.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
12.Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
13.W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
14.Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
15.Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997